سرویس پرینتر

سرویس پرینتر - سرویس پرینتر با بهترین امکانات و قیمت در تهران گیشا
فهرست موارد گفته شده در این مقاله :

فهرست مطالب

تاریخچه و مقدمه

همگام با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه چاپگر یا همان پرینتر یکی از پرکاربردترین ماشین آلات اداری در شرکتها و بسیاری از مراکز کوچک و بزرگ محسوب می‌شود. همچنین با پیشرفت تکنولوژی در بسیاری از خانه ها نیاز به داشتن پرینتر نسبت به گذشته بیشتر احساس میشود. کلمه کلیدی : سرویس پرینتر / اهمیت سرویس پرینتر

نمایندگی سرویس پرینتر
نمایندگی سرویس پرینتر

اهمیت سرویس پرینتر

از این رو با توجه به نیاز کاربران، خرید پرینتر افزایش چشم گیری داشته و نکته مهم بعد از خرید پرینتر استفاده از کارتریج استاندارد و شارژ کارتریج مناسب می‌باشد. قابل ذکر است نگهداری و سلامت پرینتر تنها به نوع کاغذ و جنس کارتریج یا شارژ کارتریج مناسب معطوف نمی‌شود و سرویس پرینتر در بازه های مشخص می‌تواند کمک شایانی به افزایش طول عمر پرینتر شما بکند.

سرویس پرینتر Epson در تهران - نمایندگی رسمی Epson

سرویس پرینتر همانطور که گفته شد نقش بسیار مفید و اساسی در افزایش عمر بیشتر پرینتر دارد. چرا که سرویس نکردن پرینتر می‌تواند مشکلات بسیاری را برای پرینتر شما کاربر گرامی به وجود آورد.

چرا باید دستگاه پرینتر خود را سرویس کنیم؟

با گذشت زمان و استفاده مکرر از پرینتر خود، و همینطور با توجه به شرایط دمای اتاق، گرد غباری که در هوای اتاق جریان دارد، جنس کاغذ مورد استفاده، بازه های کارتریج و استفاده از کاتریج جایگزین میتوان انتظار داشت که پرینتر به مرور با این شرایط آلوده شده و نیاز به سرویس مجدد پیاد میکند.

در صورت فراموشی سرویس در بازه های مشخص، پرینتر من چه مشکلاتی پیدا میکند؟

سرویس پرینتر در مصارف خانگی و اداری متفاوت  است و همچنین در ارگانهای بزرگ با کاربران زیاد متقاضی بسیار بیشتری پیدا میکند. چرا که پرینت گرفتن زیاد با پرینتر استفاده از کاغذ و شارژ کارتریج را افزایش داده که در نتیجه هر یک از این موارد اگر از جنس خوبی نباشند ایراداتی را در قسمتهایی  از جمله یونیت های درام، لیزر، کاغذ کش های پرینتر و فیوزینگ پرینتر ایجاد می‌کنند.

فرایند سرویس پرینتر

سرویس پرینتر چه مزایایی بدنبال دارد؟

تعمیرات پرینتر و تعویض قطعات معیوب به مراتب با هزینه بیشتری نسبت به سرویس پرینتر انجام می‌گیرد. از این رو تهران پرینتر توصیه می‌کند با توجه به  حجم روزانه پرینت کاربران، سرویس دوره ای پرینتر حتما در بازه های زمانی مشخص انجام شود. چراکه با هزینه به مراتب پایین تری این عمل انجام شده و عمر مفید دستگاه را چند برابر میکند.

تهران پرینتر، تعمیرات پرینتر HP در ایران. بیشتر بدانید …

سرویس پرینتر در زمان مشخص می‌تواند از ایراداتی از قبیل گیر کردن کاغذ در کاست یا انتهای پرینتر، نکشیدن کاغذ از قسمت کاست پرینتر، نکشیدن کاغذ از قسمت دستی پرینتر، کشیدن چند تایی کاغذ، صدای ناهنجار در پرینتر، دیر عمل کردن و زمان بر بودن پرینت مورد نیاز، کثیف چاپ کردن، خط مشکی بصورت عمودی و افقی در پرینت، کمرنگ گرفتن، خط سفید بر روی پرینت، کرکره ای کردن کاغذ جلوگیری کرده و ایرادات را با هزینه پایین بر طرف خواهد کرد و با سرویس پرینتر نیاز به تعویض قطعه، به مراتب کمتر خواهد بود.

درخواست مشاوره رایگان - مشاوره کاملا رایگان برای مشتریان - تهران پرینتر

سرویس پرینتر شامل چه خدماتی است؟

سرویس کردن پرینتر شامل بررسی جز به جز پرینتر و چک کردن صفر تا صد پرینت خروجی از چاپگر، تمیز کردن شستن قطعات و قابها، گریس کاری، اسپری زدن می‌باشد. مرکز تهران پرینتر در کل سرویس پرینتر را در چند دسته دو تایی طبقه بندی کرده است:

تصویر انواع سرویس ها

سرویس قطعات مکانیکی و قطعات الکترونیکی، سرویس داخل پرینتر و بیرون پرینتر

سرویس پرینتر بصورت معمولی و جنرال امکان پذیر می‌باشد. در سرویس های کلی تمامی قطعات کاملا بررسی شده و پس از باز کردن قاب های پرینتر تمامی یونیت های کارتریج و درام، فیوزینگ، لیزر از دستگاه پرینتر خارج شده و کاملا چک خواهند شد.

تعمیرات دستگاه فتوکپی شارپ، با بهترین امکانات و خدمات + گارانتی یکساله تعمیرات

تمامی چرخ دنده های پرینتر، فن ها و موتورها را از یونیت شاسی پرینتر خارج کرده و سرویس و گریس کاری می‌شوند. تمامی بردهای پرینتر از جمله فورمتر و پاور چاپگر به همراه سنسورها باز شده و با اسپری مخصوص شسته شده و در صورت لزوم قسمتهای قلع مرده شده بر روی برد مجدد لحیم کاری می‌شوند.

کاغذ کش های پرینتر و تمامی غلطک ها با تینر کاملا شسته شده و در انتها فنرها چک شده و در صورت معیوب شدن تعویض خواهند شد.

سرویس پرینتر های Samsung - نمایندگی سرویس سامسونگ

پس از شسته شدن تمامی قابها و باد گرفتن داخل پرینتر، قطعات باز شده بر روی پرینتر، مجدد بر روی پرینتر اسمبل شده و کارتریج در صورت لزوم شارژ و یا تعویض خواهد شد.

در انتها دستگاه پرینتر توسط کارشناسان مجرب کاملا چک شده و تنظیمات اولیه کارخانه یا همان ریست انجام می‌پذیرد و به همراه تست کنترل کیفیت نهایی تقدیم مشتری می‌گردد.

انواع سرویس های پرینتر

سرویس پرینتر یا همان تعمیر پرینتر به دو حالت کلی و جزئی انجام می‌پذیرد. بنا به تشخیص کارشناس و یا کاربر سرویس پرینتر در یکی از این دو حالت انجام خواهد شد. تفاوت میان سرویس جنرال و سرویس عادی بدین صورت است که سرویس جنرال پرینتر حتما در نمایندگی تعمیرات پرینتر و مراکز معتبر امکان پذیر است. اما در سرویس عادی می‌توان این خدمات را در محل مشتری نیز انجام داد.

تعمیرات پرینتر در محل چگونه انجام می‌شود؟ …

نکته دیگر در مورد سرویس جنرال پرینتر این است که همانطور که گفته شد تمامی قسمتهای پرینتر چک و سرویس جزء به جزء خواهند شد اما در سرویس عادی و معمولی تنها به ایرادات مشاهده شده  و گفته شده توسط کاربر پرینتر اکتفا کرده و سرویس کردن پرینتر بصورت یونیت کلی می‌باشد و تمرکز کارشناس به رفع ایراد لحاظ شده توسط مشتری خواهد بود.

قابل ذکر است در سرویس جنرال پرینتر بسیاری از ایرادات می‌تواند بدون تعویض قطعه امکان پذیر باشد اما در سرویس پرینتر بصورت معمولی این احتمال بصورت چشم گیری کاهش می‌یابد.

اهمیت سرویس پرینتر

این نکته را فراموش نکنید، که در صورتی که سرویس دستگاه خود را جدی نگیرید پس از مدتی باید هزینه های جانبی تعویض قطعات و یا تعمیرات را بر عهده بگیرید. عدم توجه به این کار میتواند ضرر جدی و جبران نا پذیری را به دستگاه شما وارد کند.

سرویس دستگاه کپی به چه صورت است؟ … (مقاله اختصاصی)

با سرویس پرینتر، دستگاه شما عمر طولانی تری پیدا میکند، سرعت چاپ در بازه استاندارد خود باقی میماند، پرینتر برایتان مانند یک دستگاه زنده به کار خودش ادامه میدهد و با ارور ها و مشکلات روزمره خداحافظی میکند.

نکات مهمی که در هنگام استفاده از پرینتر باید بدانید و رعایت کنید

بطور مثال اگر از کاغذ بی کیفیت یا منگنه دار درهنگام پرینت استفاده شود، در قسمتهای کاغذ کش پرینتر، درام، بلید، داکتر بلید، فوم و مگنت کارتریج و فیوزینگ دچار استهلاک و خرابی قطعات پرینتر خواهیم شد و اگر در زمان مناسب سرویس پرینتر انجام نشود نیاز به تعویض قطعه افزایش خواهد یافت.

درباره فرایند تعمیرات دستگاه پرینتر بیشتر بدانید …

سرویس نکردن به موقع پرینتر ممکن است شی یا گرد تونر و خاک به درون پرینتر رفته و قسمت مکانیکی و قطعات الکترونیکی چاپگر را تخریب کند و اگر به موقع سرویس پرینتر انجام شود به راحتی آنها از دستگاه خارج می‌شوند و یا در مواردی از تخریب بیشتر قطعات جلوگیری می‌شود و نیاز مشتری به تعویض قطعه تا مقدار زیادی کاهش خواهد یافت. بطور نمونه اگر منگنه ای به انتهای قسمت فیوزینگ وارد شود فیلم یا پرس فیوزینگ را پاره و خدشه دار می‌کند. در صورتیکه کارشناس به موقع برای سرویس پرینتر اقدام نماید تنها با تعویض یکی از این قطعات یا هر دو مشکل بر طرف می‌گردد و اگر این عمر در زمان مناسب انجام نشود ممکن است قسمتهایی از قبیل بوش ها، ترمیستور و یا هیتر را نیز معیوب نماید و در انتها به تعویض کامل فیوزینگ بپیوندد.

ریز هزینه های تعمیرات دستگاه فتوکپی … (مقاله اختصاصی)

اگر سرویس پرینتر در وقت مناسب خود انجام پذیرد از استحلاک بیش از حد چرخ دنده ها و یا قسمتهایی از قبیل موتور و فن پرینتر جلوگیری می‌شود و تنها با گریس کاری می‌توان از هزینه های بعدی و زیاد پرینتر جلوگیری به عمل آید.

اشاره جزئی به هزینه های سرویس پرینتر

نکته : هزینه سرویس پرینتر در سرویس معمولی و سرویس جنرال متفاوت است.

  • هزینه سرویس پرینترهای لیزری سیاه و سفید از 40 تومن تا 100 هزار تومان متغیر می‌باشد.
  • هزینه سرویس پرینترهای لیزری رنگی از 60 تومان تا 200 هزار تومان است.
  • هزینه سرویس پرینترهای جوهرافشان از 60 تومان تا 180 تومان
  • هزینه سرویس دستگاههای پرینتر حرارتی از 70 تومان تا 150 تومان
  • هزینه سرویس جنرال قسمتهای فوق 30 تومن برای هر کدوم افزایش می‌یابد.

درباره ریز هزینه های سرویس دستگاه، بیشتر بدانید …

صفحه اینستاگرام شرکت تهران پرینتر | با دنبال کردن صفحه اینستاگرام تهران پرینتر از محصولات کارکرده برای فروش با خبر شوید. پرینتر
کانال تلگرام شرکت تهران پرینتر | با عضویت در کانال تلگرام تهران پرینتر از آخرین اخبار صنعت چاپ باخبر باشید.
4.8/5 - (20 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید