تعمیر پرینتر و نمایندگی تعمیرات پرینتر

تعمیر پرینتر و نمایندگی تعمیرات پرینتر
فهرست موارد گفته شده در این مقاله :

فهرست مطالب

تعمیر پرینتر و نمایندگی تعمیرات پرینتر به چه صورت است؟

تعمیر پرینتر در مدل های مختلف پرینترهای لیزری و جوهرافشان تقریبا در ابعاد مشخص و به یک صورت می‌باشد.

تعمیر پرینتر و نمایندگی تعمیرات پرینتر

تعمیر پرینتر شامل تعمیرات تمام قسمتهای پرینتر می‌باشد. در پرینترهای لیزری با توجه به اینکه تعداد پرینت روزانه و طریقه استفاده از پرینتر توسط کاربران متفاوت است، چاپگر در بازه های زمانی مختلفی نیاز تعمیرات پیدا می‌کند. عمده مشکلاتی که در پرینترها بوجود می‌آید در کیفیت چاپ آنها می‌باشد.

همانطور که می‌دانید شارژ غیر استاندارد کارتریج، کارتریج طرح بی کیفیت و استفاده از کاغذ نامرغوب و یا دسته دوم و دارای لاک غلط گیر و منگنه آسیب بسیاری به پرینتر وارد کرده که باید حتما در دوره های چند ماهه، به فکر سرویس پرینتر خود باشید.

سرویس جنرال پرینتر - نمایندگی تعمیرات پرینتر

چه کارهایی به پرینتر آسیب می‌رساند؟

سرویس نکردن پرینتر و استفاده از مواد مصرفی نامرغوب خرابی هایی را در قسمتهای کارتریج، فیوزینگ، لیزر و کاغذ کش های پرینتر بوجود می‌آورد. در مرحله اول پس از مواجه شدن با ایراداتی از این قبیل باید هر چه سریعتر به فکر وضعیت سلامت پرینتر خود باشید و با کارشناسان فنی با تجربه در این امر مشورت کنید.

ریز هزینه های تعمیرات پرینتر و سرویس پرینتر (اردیبشهت ۱۴۰۲)

تعمیر پرینتر های جوهرافشان علاوه بر قسمتهای مختلف پرینتر مهمترین قسمت پرینتر جوهرافشان یعنی همان هد پرینتر (Head) نیاز به سرویس کردن دارد. در صورتیکه با محلول هد باز کن مشکل پرینت گرفتن حل نشود با تعویض فولی هد و در انتها با تعویض هد پرینتر مشکل برطرف خواهد شد.

تعمیر پرینتر و نمایندگی تعمیرات پرینتر

تعمیرات پرینتر شامل تعمیر قطعات و تعویض قطعات می‌باشد که یک شرکت معتبر و تعمیرکار مناسب باید توجه داشته باشد در صورتیکه پرینتر قابل رفع عیب جزئی می‌باشد حدالمکان از تعویض قطعات فابریک پرینتر جدا خودداری شود چراکه می‌تواند عمر پرینتر را به مراتب پایین بیاورد.

درباره قطعات پرینتر بیشتر بدانید … (مقاله اختصاصی)

تعمیرات پرینتر Epson - سرویس و تعمیرات پرینتر

روند تعمیرات پرینتر

در شرکت تهران پرینتر فرآیند تعمیرات پرینتر بدین صورت است که در زمان تماس مشتری با کارشناسان تعمیرات به مشتری این اطمینان را بدهند که دستگاه آنها بدون هزینه کارشناسی اعلام هزینه شده و پس از اعلام مشتری مبنی بر تعمیر پرینتر کارشناسان مجرب تهران پرینتر پس از سرویس پرینتر شروع به رفع و عیب و تعمیر پرینتر می‌کنند.

درصورتی که پرینتر شما مشکلی دارد که شما را نگران کرده، با متخصصین ما تماس بگیرید و ما عیب و ایراد دستگاه شما را بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای بررسی میکنیم و در نهایت در صورت موافقت با تعمیر دستگاه از سمت شما، فرایند تعمیرات را شروع میکنیم.

تعمیرات پرینتر چقدر زمانبر خواهد بود؟

سرویس پرینتر های لیزری در تمامی قسمتهای پرینتر اعم از کاغذ کش (Pickup)، رول های هدایت کاغذ، سنسور، چرخ دنده، فن پرینتر، کاست و پد کاست و کاغذکش و تمامی یونیت های لیزر، فیوزینگ و بردهای دستگاه انجام می‌شود. پس از سرویس کردن دستگاه در قسمتهایی که دچار فرسودگی، یا سوختگی شده بودند قطعات معیوب تعویض خواهند شد.

زمان تعمیرات

کلیه این فرآیندها و زمان لازم برای آن در محل مشتری بین 1 الی 3 ساعت و در نمایندگی بدلیل انجام دادن سرویس تخصصی تر بین 1 الی 6 ساعت زمان می‌برد. در صورتیکه پرینتر نیاز به تست بیشتر داشته باشد زمان لازم برای کنترل کیفیت 24 ساعت می‌باشد. پس از گذشت 24 ساعت پرینتر با نمونه تست پرینت تحویل مشتری داده می‌شود.

تعمیر پرینتر در گیشا

چه قطعاتی از پرینتر احتمال خرابی بالایی دارد؟

در پرینتر های لیزری خرابی پرینتر در موارد مختلف متفاوت است. همانطور که می‌دانید در پرینترهای لیزری قطعات گوناگونی وجود دارد که این قطعات را می‌توان در دو دسته مکانیکی و الکترونیکی دسته بندی کرد.

قطعات الکترونیکی پرینتر شامل بردهای پاور، فرمتر، های ولتاژ، انجین و بردهای سنسور و لیزر و موتورها می‌باشند. در زمانیکه بردهای پرینتر دچار مشکل می‌شوند معمولا علت آن نوسان برق و یا وارد شدن جسم خارجی روی برد می‌باشد. موارد جزئی نیز وجود دارند که این بردها دچار مشکل می‌شوند.

قطعات دیگر پرینتر که به دسته مکانیکی تقسیم می‌شوند شامل کاست، کاغذ کش ها، فن، موتور پرینتر، فیوزینگ، لیزر، کلاچ ها و چرخ دنده ها می‌باشند. بزرگترین دلیل خرابی قطعاتی از قبیل کاغذ کش ها، فن، موتور، چرخ دنده ها و رولهای پرینتر معمولا استفاده از کارتریج نامناسب و یا شارژ غیر استاندارد می‌باشد.

بررسی علت خرابی پرینتر

از دلایل خرابی لیزر و فیوزینگ و دیگر قطعات مکانیکی و الکترونیکی پرینتر، کارتریج غیر استاندارد در درجه اول و فرسودگی و نوسانات برق درجه دوم را به خود اختصاص می‌دهند. البته به این نکته باید توجه داشت که کاغذ غیر استاندارد و یا وارد کردن جسم خارجی به پرینتر باعث بوجود آمدن خرابی های بسیاری در پرینتر می‌شود.

در پرینترهای جوهرافشان نیز به مانند پرینترهای لیزری از دو دسته قطعات مکانیکی و قطعات الکترونیکی تشکیل شده است. مهمترین قطعه ای که در پرینترهای جوهرافشان دچار مشکل و خرابی می‌شود، هد پرینتر جوهر افشان و کارتریج پرینتر و گرفتگی شلنگ های پرینتر می‌باشد.

خرابی هد و گرفتن هد پرینتر بدلیل استفاده نکردن پرینتر جوهرافشان در مدت زمان طولانی و یا استفاده از جوهر غیر استاندارد می‌باشد. ایرادات هد پرینتر های جوهرافشان معمولا در تمامی پرینترها حداقل یکبار اتفاق می‌افتد که البته در تمامی موارد نیاز به مراجعه به نمایندگی های تعمیرات پرینتر نمی‌باشد. و مشتری می‌تواند با Head clean کردن و دریافت نازل چک مشکل را حل نماید و در صورتیکه مشکل پابرجا بود باید با متخصص مشورت کند.

از دیگر خرابی های رایج در پرینترهای جوهرافشان نکشیدن کاغذ و خرابی کاغذ کش ها و موتور پرینتر می‌باشد. از مشکلات دیگر در پرینتر های جوهرافشان مشکلات مرتبط با برد دستگاه می‌باشد که باعث روشن نشدن پرینتر و یا Error دادن برروی پرینتر است.

تعمیرات و سرویس و تعویض قطعات Epson در نمایندگی

اهمیت سرویس پرینتر برای جلوگیری خرابی قطعات

در پرینترهای لیزری بدلیل استفاده زیاد و کاغذ دسته دوم و همچنین شارژ کارتریج و استفاده نکردن از کارتریج اصلی، نیاز پرینتر به سرویس آن بیشتر باید در نظر گرفته شود چرا که سرویس پرینتر بسیار کم هزینه تر می‌باشد و از خرابی پرینتر و فرسودگی قطعات جلوگیری می‌کند. سرویس پرینتر بنا به استفاده کاربران و طریقه استفاده آنها در مصارف خانگی و ادارات متفاوت می‌باشد و در مصرف خانگی از 9 ماه تا  یک سال توصیه می‌شود و در پرینترهایی با مصارف اداری و شرکت ها از 3 ماه تا 9 ماه توصیه می‌شود.

درخواست مشاوره رایگان - مشاوره کاملا رایگان برای مشتریان - تهران پرینتر

مراکز و نمایندگی های تعمیرات پرینتر در شهر تهران

 •  غرب تهران
 •  شرق تهران
 •  شمال تهران
 •  جنوب تهران
 •  صادقیه
 •  گیشا
 •  میرداماد
 •  سعادت آباد
 •  تهران پارس
 •  ستارخان
 •  ایرانشهر
 •  انقلاب
 •  آزادی
 •  پونک
 •  تجریش
 •  امیرآباد
 •  شهرآرا
 •  مرزداران
 •  جنت آباد
 •  جردن
 •  نیاوران
 •  ولنجک
 •  شهران
 •  کرج
 •  شهرک غرب
 •  یوسف اباد
 •  پاسداران
صفحه اینستاگرام شرکت تهران پرینتر | با دنبال کردن صفحه اینستاگرام تهران پرینتر از محصولات کارکرده برای فروش با خبر شوید. پرینتر
کانال تلگرام شرکت تهران پرینتر | با عضویت در کانال تلگرام تهران پرینتر از آخرین اخبار صنعت چاپ باخبر باشید.

دستگاه پرینتر من هر چند ماه نیاز به سرویس دارد؟

در پرینترهای جوهرافشان می‌بایست سرویس های دوره ای بمنظور استفاده بهینه از چاپگر استفاده شود و بنا به استفاده کاربران از 6 ماه تا 2 سال متفاوت می‌باشد.

جنرال سرویس یا سرویس معمولی؟

در سرویس پرینترهای لیزری و جوهرافشان باید توجه داشت نیاز پرینتر به سرویس معمولی است یا سرویس جنرال؟ چرا که در سرویس های معمولی مدت زمان سرویس آنها در کوتاه مدت است و در سرویس جنرال نیاز به سرویس پرینتر بلند مدت می‌باشد و از 1 سال تا 3 سال بنا به استفاده کاربران متغیر می‌باشد.

سرویس پرینتر چه فایده و مزیتی دارد؟ آیا سرویس پرینتر ضروری است؟

سرویس پرینتر کمک بسیاری به پرینتر می‌کند. بدلیل هزینه های بسیار بالای خرید کارتریج کاربران معمولا از کارتریج های طرح و همچنین شارژ کارتریج استفاده می‌کنند. این امر نیاز پرینتر به سرویس را به مراتب افزایش می‌دهد که می‌تواند از خرابی قطعات پرینتر جلوگیری کند و طول عمر قطعات پرینتر را افزایش دهد.

4.6/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید