مشکلات رایج دستگاه کپی – مقدمه

همانطور که میدانید، دستگاه کپی یک دستگاه معمولی نیست و از معماری و سیستم پیچیده ای بهره می‌برد. اما گاهی اوقات اتفاقات غیر منتظره ای رخ می‌دهد که علت آن می‌تواند سرویس نبودن دستگاه کپی به مدت طولانی باشد. در این میان، این شما هستید که در مرحله اول باید مشکل را شناسایی کرده و آن را بر طرف کنید. و ممکن است تنها و تنها خودتان بتوانید مشکلات دستگاه را به راحتی شناسایی کرده و آن را بر طرف کنید و در هزینه های تعمیرات یا سرویس دستگاه صرفه جویی کنید. پس خودتان را برای این مشکلات غیر منتظره آماده کنید. در ادامه به بررسی مشکلات رایج در دستگاه کپی راهکار حل آن می‌پردازیم…

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

یکی از مشکلات رایج دستگاه کپی، گیر کردن  کاغذ در دستگاه کپی یا همان Paper Jam می‌باشد. دلیل مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه میتواند از قرار دادن کاغذی با سایز اشتباه تا مشکلات سینی کاغذ کش متفاوت باشد. که این مشکلات باعث می‌شود تا کاغذ به درستی به داخل دستگاه هدایت نشود که منجر به گیر کردن آن در دستگاه می‌شود.

رفع مشکل گیر کردن برگه در دستگاه کپی

برای بر طرف کردن موقت مشکل باید به صورت دستی دستگاه را باز کنید و کاغذی که درون دستگاه گیر کرده را بیرون بکشید. و سپس کاغذ مناسب را با ترازبندی دقیق درون سینی کاغذ کش دستگاه قرار دهید. یکی دیگر از دلایل این مشکل، وجود گرد و خاک و خصوصا پودر تونر روی فید دستگاه (سینی کاغذ کش) می‌باشد. بله ! گرد و خاک.

بهترین روش برای حل این مشکل آن است که Feed دستگاه، رول های هدایت کننده و پیکاپ (Pickup) را تمیز کنید. همچنین وزن و جنس کاغذ یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل می‌باشد. توجه داشته باشید که مناسب ترین وزن کاغذ برای پرینت یا کپی وزنی بین 80 تا 140 گرم می‌باشد. سرویس نکردن دستگاه کپی برای مدت طولانی نیز یکی دیگر از دلایل بروز مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی می‌باشد.

سرویس معمولی دستگاه کپی - هزینه سرویس معمولی دستگاه کپی - مزایای سرویس دستگاه کپی - 80 تا 200 هزار تومان - سرویس کپی

خطوط عمودی روی برگه

خطوط عمودی روی برگه پرینت شده یکی از مشکلات دستگاه کپی بوده و از دلایل اصلی این مشکل میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • وجود مواد خارجی از جمله لکه ها روی آینه یا شیشه اسکنر
  • کارکرد نادرست و مشکلات درام و یونیت دولوپر (Developer unit)
  • اختلال در کارکرد بِلِید درام که منجر به افتادن خطوط عمودی طولانی روی برگه
  • مشکلات فیوزینگ

قدم اول برای بر طرف کردن مشکل افتادن خطوط عمودی رو برگه تمیز کردن شیشه و آینه اسکنر می‌باشد. در صورت برطرف نشدن مشکل میتوانید با تهران پرینتر جهت تعویض یونیت درام یا بلید دستگاه مشاوره رایگان دریافت کنید. توجه داشته باشید این مشکل یکی از مشکلات جدی در دستگاه کپی می‌باشد و شما می‌بایست هرچه سریعتر برای حل آن اقدام کنید.

مشاوره تلفنی رایگان برای تعمیر دستگاه کپی و سرویس دستگاه کپی توسط شرکت تهران پرینتر. 88287521

مشکلات کارتریج و پودر تونر

کم بودن یا خالی بودن و یا اختلال در کارکرد کارتریج دستگاه یکی از رایج ترین مشکلات در دستگاه های کپی می‌باشد. اگر کارتریج یا تونر دستگاه شما کم یا خالی می‌باشد، تعویض یا شارژ آن می‌تواند به راحتی مشکل را بر طرف کند. اما اگر کارتریج دستگاه به درستی کار نمی‌کند دلایل زیر میتواند جز اصلی ترین دلایل این مشکل باشد :

راه حل مشکلات کارتریج چیست؟

  • مشکل شرکت سازنده – اگر کیفیت برگه پرینت شده نامرغوب بوده و یا کارتریج را از نمایندگی اصلی خریداری نکرده اید. بهتر است هرچه سریعتر به فکر تعویض آن باشید.
  • مشکلات ناسازگاری کارتریج – اکثر دستگاه های کپی با مدل خاصی از یک کاتریج سازگار هستند، اگر شما از کارتریج نامناسب برای دستگاه کپی استفاده می‌کنید، مشکل کم بودن کیفیت پرینت و کپی را همیشه احساس می‌کنید.

شارژ کارتریج دستگاه کپی – اورجینال – سریع – بصرفه (بیشتر بدانید)

مچاله یا پلیسه شدن برگه

مچاله یا پلیسه شدن برگه در دستگاه کپی یکی از مشکلات رایج در دستگاه کپی می‌باشد. در حال حاضر دلیل اصلی برای مشکل مچاله شدن کاغذ بیرون آمده از دستگاه وجود ندارد. اما از دلایل نزدیک به بروز این مشکل می‌توان به فرسوده شدن فید (سینی کاغذ کش) دستگاه و همچنین خارج شدن رول های هدایت کننده از جایگاه اصلیشان اشاره کرد. از دلایل دیگر این مشکل مرطوب بودن فید دستگاه و یا مشکلات فیوزینگ می‌باشد. در ادامه با راه حل بر طرف کردن مچاله شدن برگه در دستگاه کپی بیشتر می‌آموزیم.

راه حل مشکل مچاله شدن برگه

برای حل این مشکل می‌توانید فید یا همان سینی کاغذ کش دستگاه را تعویض کنید یا نگاهی به قسمت فیوزینگ دستگاه بیاندازید. دقت کنید که برخی از مراحل بر طرف کردن این نوع مشکلات باید بدست متخصص آن انجام شود. در صورتی که نیاز به کارشناسی برای بررسی دقیق و حل مشکل دارید، با ما تماس بگیرید.

سرویس دستگاه کپی چیست و چگونه انجام می‌شود؟ و هزینه آن چقدر است؟

تاریک یا روشن بودن زیادی برگه

تاریک یا روشن بودن زیادی برگه یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه کپی می‌باشد. دلایل رایج این مشکل اختلال در کنترل تراکم پودر تونر در دستگاه کپی می‌باشد. در این زمان ریست کردن مقدار تراکم پودر تونر دستگاه در قسمت تنظیمات بهترین راه حل این مشکل بوده است. همچنین یکی دیگر از دلایل این مشکل تمام شدن عمر کاری درام یا تونر می‌باشد. بعضی از تونر های موجود در بازار با کد های کارخانه تنظیم نشده اند و کیفیت مرغوبی ندارند که می‌توانند منجر به روشن شدن یا تاریک شدن برگه پرینتر شده توسط دستگاه کپی شوند. تعویض پودر تونر می‌تواند به بر طرف کردن این مشکل کمک کند. عیب یابی دقیق دستگاه کپی خود را به کارشناسان تهران پرینتر بسپارید.

مشاوره تلفنی رایگان تهران پرینتر برای تعمیرات و تنظیم دستگاه کپی - 88287521 همین حالا دستگاه کپی خود را تنظیم کنید. بدون هزینه

نقاط مختلف روی برگه

راه حل بر طرف کردن افتادن نقاط مختلف روی برگه پرینت شده

افتادن نقاط مختلف روی برگه یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه کپی می‌باشد. اگر نقاط افتاده روی برگه را در هر بار پرینت یا کپی در قسمت مشخصی مشاهده می‌کنید یعنی گرد و خاک و مواد خارجی روی شیشه یا آینه اسکنر وجود دارد که با تمیز کردن آن می‌توانید این مشکل را به راحتی بر طرف کنید. دلیل دیگر این مشکل، اختلال در عملکرد قطعه درام (Drum) می‌باشد و تعویض آن مشکل را بر طرف می‌کند. برای تعویض قطعه درام دستگاه خود با گارانتی تعمیرات با تهران پرینتر مشورت کنید. برای استعلام هزینه تعویض یونیت درام باما تماس بگیرید.

سرویس دستگاه کپی هر چهار ماه یکبار - 80 تا 200 هزار تومان فقط در تهران پرینتر

بهترین راه حل

در هر صورت مشکلات زیادی در دستگاه کپی وجود دارد که باعث اختلال در عملکرد آن می‌شود. پیشنهاد ما به شما سرویس و کردن دستگاه خود در بازه های زمانی مشخص می‌باشد. در صورتی که از دستگاه کپی خود زیاد استفاده می‌کنید بهتر است هر چهار ماه یک بار برای سرویس جنرال دستگاه اقدام کنید. و در صورتی که استفاده زیادی از دستگاه کپی ندارید پیشنهاد ما به شما هر شش ماه یکبار است.

پیشنهاد تهران پرینتر

در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با رسیدن سقف برگه های کپی یا پرینت شده به 10 هزار برگ برای سرویس جنرال دستگاه کپی خود اقدام کنید. تهران پرینتر نمایندگی رسمی شارپ، توشیبا و ریکو می‌باشد و همچنین با کادر فنی متخصص بهترین خدمات را برای شما ارائه می‌دهد.در پایان در صورت مفید بودن این مقاله به آن امتیاز دهید و آن را با دوستان و یا همکاران خود به اشتراک بگذارید.

صفحه اینستاگرام شرکت تهران پرینتر | با دنبال کردن صفحه اینستاگرام تهران پرینتر از محصولات کارکرده برای فروش با خبر شوید. پرینتر
کانال تلگرام شرکت تهران پرینتر | با عضویت در کانال تلگرام تهران پرینتر از آخرین اخبار صنعت چاپ باخبر باشید.